• Wyprzedane
Narty Blizzard Alight Limited (2021)
search
  • Narty Blizzard Alight Limited (2021)
  • Narty Blizzard Alight Limited (2021)
  • Narty Blizzard Alight Limited (2021)

Narty Blizzard Alight Limited (2021)

850,00 zł
  • Narty używane
  • Model damski
Ilość
Wyprzedane

To kolejny model z wersji Alight Limited marki Blizzard, który jest zaprojektowany z myślą o kobietach. To ultra lekkie narty dla kobiet rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem oraz dla tych, które wciąż zdobywają nowe umiejętności. Z tymi nartami nie będziesz chciała zejść ze stoku!

Za sprawą konstrukcji narta jest wyjątkowo lekka i gwarantuje wydajność i dostarcza bardzo dużej radości z jazdy. Rdzeń narty Alight Limited  jest wykonany z drewna: z topoli i buku. Dzięki temu uzyskano redukcję wagi nart o 12 % oraz zwiększoną wydajność. Dla podniesienia jakości narty została - ona wzmocniona włóknem szklanym.

Blizzard Alight Limited (2021) posiada drewniany rdzeń z biegnącym przez niego grzbietem węglowym o nazwie Blizzard C-Spine. Ta technologia - Sandwich Compound Sidewall IQ TI powoduje, że narty mają doskonałe odbicie i perfekcyjną dynamikę. Ta responsywność sprawia, że są uwielbiane przez narciarki pragnące zaszaleć na śnieżnym puchu. Najlepiej sprawdzą się na dobrze przygotowanych stokach. Popłyniesz na nich zwinnie i z ogromną przyjemnością.

W nartach Alight wprowadzono konstrukcję Quattro Technology. Opiera się ona o czynniki m.in takiej jak: Racing Construction, Carbon Spine, których celem jest maksymalizacja wydajności, zwiększenie mocy, poprawa kontroli nad nartą i ograniczenie drgań podczas szybkiej jazdy. Promień skrętu, w zależności od długości nart, zawiera się w przedziale 10-13 m. Zapewnia on pełną kontrolę i posłuszeństwo nawet w najtrudniejszych warunkach jak np: muldy. Zastosowana konstrukcja Rocker, dodatkowo wpływa na łatwiejsze manewrowanie nartami. Odchylenie 3 mm na dziobach wpływa na większy kontakt ze śniegiem podczas jazdy na krawędziach, przy znacznie mniejszym użyciu siły.

Technologia Duratec przedłuża żywotność narty, bowiem jest bardzo odporna na zarysowania. 

Wiązanie nart to Marker 10 TLT, w którym bardzo łatwo zapniemy buty z podeszwą alpejską oraz z podeszwą typu Grip Walk. Siła wypięcia DIN to zakres od 3-10. Sposób montażu Marker 10 TLT do nart to płyta FDT. Jest to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające regulację zarówno przedniej i tylnej części wiązania bez używania zbędnych narzędzi. Rozwiązanie to umożliwia dopasowanie butów narciarskich w zakresie długości skorupy od 260mm do 388 mm.

Jeżeli zastanawiasz się nad rodzajem nart i chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcemy do przeczytania poradnika.

Parametry techniczne:

Długość: 144 cm, 150 cm, 156 cm

Promień skrętu: 10 (144 cm) 11 (150 cm) 12 (156 cm)

Taliowanie: 116-72-98 / 

Wiązanie: Marker 10 LTL [but z podeszwą  alpejską ISO 5355 oraz Grip Walk]

Rdzeń: drewniany: topola i buk

Model: damskie

Styl jazdy: All round

Zastosowane technologie:

Sandwich Compound Sidewall IQ

Quatro Technology

Dura-Tec

Blizzard

Opis

Wiązanie
Marker

Specyficzne kody

mpn
120 635308