Czy warto kupować używany sprzęt? Decyzja o zakupie nart nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Czy kupić nowe, czy może używane? Poza sprzętem potrzebne są także: zimowa odzież oraz ważne dodatki jak kask narciarski czy gogle. To wszystko sprawia, że narciarstwo staje się sporym wydatkiem. Pojawia się pytanie: to na co się zdecydować? Czy narty używane, które kupimy dla siebie, będą dobrym rozwiązaniem?  W tym artykule przedstawię Ci argumenty, które mogą skłonić Cię do zakupu sprzętu zimowego z drugiej ręki.

 

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, w jaki sprzęt warto zainwestować. Wszystko zależy od naszych umiejętności, częstotliwości uprawiania sportów zimowych i oczekiwań. Jednak w używanym sprzęcie są także plusy. Jest to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale często rozsądne.

Każdy narciarz znajdzie sprzęt dla siebie

Kiedy pragniemy zakupić sprzęt narciarski z drugiej ręki, to najważniejszą informacją jest fakt, że bez względu na nasze umiejętności zawsze dopasujemy produkty dla każdego poziomu zaawansowania! Od narciarza początkującego do zaawansowanego. I to jest największy plus takich poszukiwań. Okazji do zakupów i miejsc jest wiele. Oferty od osób prywatnych na różnych znanych portalach, czy sklepy stacjonarne w tym się specjalizujące.

Jednakże dla początkujących i średniozaawansowanych najlepszym rozwiązaniem wydają się właśnie produkty używane, posezonowe.  Jeszcze lepszym pomysłem, jeśli rzadko korzystasz z takiej formy, może okazać ich wynajem, czyli korzystanie z wypożyczalni narciarskich. O tym, dlaczego warto także pożyczać, przeczytasz w innym naszym artykule.

Sprzęt się starzeje, narty z drugiej ręki są tańszym rozwiązaniem

Nowe narty to duża przyjemność, ale ból w portfelu. Każdego roku producenci prześcigają się w szatach graficznych i bywa, że w nowych technologiach. To wspaniała informacja, bo dzięki temu wybór staje się duży, co oznacza, że każdy może coś dobrać dla siebie. Jednak wydatek na nowe produkty jest bardzo duży, a sprzęt się starzeje. Dlatego czasami warto poczekać i wybrać rozwiązanie alternatywne.

Zachęcaj dziecko do aktywności sportowej i postaw na sprzęt narciarski używany

Używane narty będą przydatne do nauki i rozwijania narciarstwa u naszych pociech. Zarówno dzieci, jak i młodzież często dokonują wyboru tylko oczami. Nowe jest piękne, lecz niekoniecznie w tym przypadku się opłaca. Bezpieczna jazda i szlifowanie techniki – na takich czynnikach należy się skupić. Co więcej, dzieci tak szybko rosną, że długość sprzętu trzeba wymieniać bardzo często, czasami co roku. Inwestycja w dziecięce narty używane będzie tym wskazanym kierunkiem.

Podsumowanie: nowe, czy z sprzęt z drugiej ręki?

Jeśli nie jesteś chętny, biec po nowy sprzęt jak po świeże bułeczki do sklepu, to masz naprawdę spore możliwości wyboru zaopatrzenia się w topowe narty i buty narciarskie z drugiej ręki. Na rynku jest wiele ofert kupna towaru, który możemy nabyć w przeróżnych miejscach. Bardzo dobrym wyborem, są jednak sklepy narciarskie, których domeną jest sprzęt z drugiej ręki. Produkty tzw. second hand są tam starannie dobrane, a o ich stan techniczny dbają specjaliści z branży.