Czy warto wypożyczać narty? Oczywiście, że tak  i mamy na to kilka argumentów! Wynajem nart i snowboardów to bardzo dobre rozwiązanie!

Popularność sportów zimowych w Polsce z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób pragnie spędzać aktywnie czas w okresie zimy. A narty i zimowe szaleństwo na stoku to niezwykła przyjemność i zdrowie! Jeżeli jednak z różnych powodów nie potrzebujemy mieć swoich nart czy deski snowboardowej  warto wówczas skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu narciarskiego. A dlaczego? Powodów jest kilka:

Po pierwsze. Zakup nowych nart czy nowej deski snowboardowej jest sporym wydatkiem. Ceny sprzętu są bardzo różne w zależności od modelu czy producenta. Jest to jednak wydatek wahający się w przedziale od 1200 złotych nawet do ponad 8 000 złotych  jeśli patrzymy na zakup nowych topowych nart w sezonie 2023/2024. Mowa tu zaledwie o zakupie samych nart. Inaczej sprawa wygląda, jeśli sprzęt narciarski jest używany. Ceny uzależnione są od stanu i rodzaju sprzętu. W tym przypadku możemy mieć już narty za cenę około 800-1000 zł, które posłużą nam kolejnych kilka sezonów. Gdy udamy się do wypożyczalni cena całego zestawu potrzebnego do jazdy: narty, buty i kije  za dobę wynajmu to średni koszt około 40 złotych. Jest to zatem wiele razy tańsza opcja niż zakup.

Drugim argumentem jest – brak dodatkowego kosztu serwisu. W przypadku wynajmu nart – nie musisz martwić się o serwis. Koszt dobrego serwisu nart to koszt ponad 100 zł. Udając się do wypożyczalni – płacisz za wynajem sprzętu, który jest przygotowany do jazdy na stoku!

Trzeci powód to: wynajem sprzętu narciarskiego jest doskonałym wyborem, jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem zimowym. Po raz pierwszy lub drugi chcesz spróbować swoich sił. Rozważasz, czy jazda na nartach, czy jazda na snowboardzie - będzie lepszym wyborem. Tu także zalecamy wybranie się do miejsca, gdzie możesz wynająć sprzęt narciarski i snowboardowy.

Po czwarte. Jeśli bardzo rzadko bywasz na stoku (np. raz na rok) i nie posiadasz czasu - lepiej będzie kilka razy pożyczyć sprzęt, który pomoże Ci zrealizować plan wyjazdu narciarskiego. Zawsze możesz skorzystać z różnych modeli nart, jeśli jest taka możliwość, wybrać ofertę VIP, czyli sprzęt topowego producenta lub narty testowe z obowiązujących kolekcji.

I na koniec: Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło jazdę, a nie wiesz czy to dobry moment i czy uda Ci się je do tego sportu zachęcić. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego będzie tu najlepszym rozwiązaniem i wsparciem dla rodzica.

Gdzie wypożyczać narty i snowboard?

Znaczna część klientów wybierając się na wyjazd narciarski, decyduje się skorzystać z takiego miejsca blisko stoku. Jest to dobre rozwiązanie. Jednak, aby spokojnie dobrać właściwy sprzęt i nie czekać w kolejce pod stokiem można skorzystać z wypożyczalni bliżej swojego miejsca zamieszkania. Wówczas będziemy mogli wyjechać z poczuciem pewności, że mamy wszystko, co potrzeba, aby wyjazd mógł być udany. Szczególnie jest to ważne w okresie ferii zimowych, ponieważ miejscowości górskie bywają mocno zatłoczone! W większym mieście warto poszukać takich punktów: w Krakowie, Katowicach, w Łodzi czy to w Warszawie, a z pewnością znajdziemy ich kilka.